Serum peptydowe – na co zwrócić uwagę, wybierając je dla siebie?

Czym są peptydy w kosmetykach? 

Peptydy to krótkie łańcuchy aminokwasów, które stanowią podstawową jednostkę budulcową białek. W kosmetykach peptydy mogą działać jako sygnały komunikacyjne, pobudzając komórki do produkcji kolagenu, elastyny i innych składników wspierających zdrową strukturę skóry. Ich obecność w kosmetykach może pomóc poprawić wygląd skóry poprzez zwiększenie jej elastyczności, jędrności oraz zmniejszenie widoczności zmarszczek i linii. To jednak nie wszystko!

Aktualnie w produktach kosmetycznych dostępne są nawet peptydy wykazujące działanie rozjaśniające przebarwienia, przeciwzapalne, zmniejszające zaczerwienienia i przeciwbakteryjne. Serum peptydowe powinno więc być dobrane przede wszystkim do potrzeb naszej skóry i tego, na jakim działaniu najbardziej nam zależy. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie serum z peptydami? Poniżej odpowiadamy na to pytanie. 

  1. Rodzaje peptydów

Istnieje wiele rodzajów peptydów, z których każdy może przynosić różnorodne korzyści dla skóry. Wśród nich wyróżnić możemy m.in. peptydy botox-like, które podobnie jak botoks wpływają na mięśnie mimiczne twarzy, zmniejszając ich aktywność i tym samym zmniejszając widoczność zmarszczek mimicznych.

Jednym z rodzajów peptydów, które cieszą się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem są peptydy miedziowe. Jest to składnik o wielokierunkowym działaniu – serum z peptydami miedzi wpływa na poprawę jędrności, elastyczności skóry, ale także zapewnia działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne i wspomagające regenerację skóry. Serum z peptydami miedzi to doskonały wybór również dla skóry wrażliwej lub skłonnej do podrażnień, kiedy zależy nam na działaniu przeciwstarzeniowym i łagodzącym, a nasza skóra nie toleruje składników o wyższym potencjale drażniącym np. retinolu czy kwasów AHA. 

  1. Odpowiednia konsystencja

Konsystencja serum z peptydami powinna być dobrana do potrzeb naszej skóry. Jeśli jest ona mieszana lub tłusta, wybierajmy serum o lżejszej, na przykład żelowej konsystencji. W przypadku skóry normalnej lub suchej doskonale sprawdzą się sera emulsyjne, które zapewniają większe nawilżenie skóry. W przypadku cery bardzo suchej, doskonałym wyborem będzie również bogatsze serum olejowe, które poza działaniem aktywnym zapewni intensywną regenerację i natłuszczenie naskórka. 

  1. Stężenie składników aktywnych

Chociaż nie jest to najważniejszy wyznacznik, ważne, aby peptydy miały w serum odpowiednie stężenie, które umożliwi skuteczne działanie aktywne w skórze. Na szczęście peptydy to związki, które wykazują aktywność już w niewielkich koncentracjach, dzięki czemu mogą być skuteczne nawet w stężeniu 0,5-1%. Natomiast na rynku dostępne są mieszanki peptydów nawet 20-30 procentowe, które zapewniają bardzo intensywne działanie.

  1. Opinie konsumentów

Chociaż każdy z nas jest inny i nie wszystkie produkty sprawdzą się dla każdego, przy wyborze serum warto wziąć pod uwagę również opinie klientów. Bestsellerowe produkty, które cieszą się świetnymi recenzjami w zakresie skuteczności stosowania są zwykle strzałem w dziesiątkę. Zweryfikowane opinie konsumentów znajdziemy pod wieloma produktami w sklepie topestetic.pl. 

  1. Profesjonalna porada kosmetologa 

Pamiętajcie, że wybór serum peptydowego powinien być indywidualny, zgodny z potrzebami i problemami Waszej skóry. Jeśli nie jesteście pewni, jakie serum z peptydami wybrać dla Waszej skóry, w internetowym sklepie topestetic.pl można skorzystać z darmowej porady kosmetologicznej. Doświadczeni specjaliści pomogą dobrać produkt idealny dla Waszych potrzeb, tak, aby osiągnąć jak najlepsze efekty. W Topestetic dostawa jest zawsze darmowa, niezależnie od kwoty zamówienia, a do każdej przesyłki dołączone są próbki kosmetyków, a także prezent – niespodzianka. 

Peptydy w kosmetykach cieszą się coraz większą popularnością. Wybierając serum peptydowe, warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych peptydów, ich stężenie, konsystencję produktu, opinie klientów i przede wszystkim dobór do własnych potrzeb, na przykład poprzez konsultację z profesjonalistą. Odpowiednio dobrany kosmetyk pozwoli osiągnąć nam zdrowszą, promienną i gładszą cerę. Stosowaliście już kosmetyki z peptydami? Dajcie znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *