Zakłady sportowe – czy da się na nich zarabiać?

Kibicowanie ulubionej drużynie od zawsze wiązało się z obstawianiem wyników spotkań. Z tego też powodu wiele osób regularnie bierze udział w zakładach bukmacherskich. Dla wielu osób jest to źródłem rozrywki oraz szansą na nagrody. Czy jednak na zakładach sportowych da się zarabiać? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Czym są zakłady sportowe?

Zacznijmy od wyjaśnienia czym właściwie są zakłady sportowe. Mówiąc najprościej, jest to forma hazardu, która polega na obstawianiu wyników różnych wydarzeń sportowych. Uczestnicy zakładów próbują przewidzieć rezultaty meczów, wyścigów czy turniejów i stawiają pieniądze na swoje typy. To emocjonująca aktywność, która łączy pasję do sportu z dreszczykiem emocji związanym z możliwością wygranej.

Czy obstawianie zakładów jest legalne?

Obstawianie zakładów w naszym kraju jest legalne. Reguluje je ustawa o grach hazardowych z 2017 roku. Zakłady mogą obstawiać osoby pełnoletnie, korzystając z usług firm bukmacherskich posiadających licencję Ministerstwa Finansów. Od nagród w takich zakładach pobierane są podatki zaś firmy bukmacherskie muszą posiadać kapitał pozwalający na ich wypłacenie. Interesy graczy są więc zabezpieczone.

Zarabianie na zakładach – czy jest możliwe?

Nie da się ukryć, że nagrody jakie możemy wygrać obstawiając zakłady sportowe bywają wysokie. Czy jednak zarabianie na zakładach jest możliwe? Owszem, istnieje pewna grupa profesjonalnych typerów, którym udaje się często wygrywać. Zakłady są jednak zawsze obarczone ryzykiem, dlatego też nie warto traktować ich jako źródła dochodu a jedynie jako rozrywkę – nawet jeśli dysponujemy sporą wiedzą na temat danej dziedziny sportu. Nie jesteśmy bowiem w stanie wyeliminować elementu losowości i nie mamy wpływu na to, jak przebiegnie dane spotkanie.

O czym warto pamiętać obstawiając zakłady?

Wiemy już, że zarabianie na zakładach sportowych wymaga nie tylko ogromnej wiedzy o danej dyscyplinie sportu ale również rozwagi. Dlatego też lepiej wykorzystywać promocje bukmacherskie jako formę rozrywki. Niemniej jednak zakłady sportowe są legalne i dorosłe osoby grające odpowiedzialnie nie mają powodu by ich unikać. Aby jednak cieszyć się emocjami jakie daje gra warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Przede wszystkim, korzystamy wyłącznie z ofert legalnie działających bukmacherów, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów. Po drugie warto korzystać z aktualnych akcji promocyjnych takich jak bonus bez depozytu w LV BET, który pozwala nowym użytkownikom na obstawianie zakładów bez wpłaty własnej. Musimy także dbać o to, by wyznaczyć sobie bezpieczną kwotę, za jaką możemy grać bez narażania domowego budżetu i pamiętać, by jej nie przekraczać. Wówczas branie udziału w zakładach będzie bezpieczną rozrywką bez negatywnego wpływu na nasze życie. Pamiętajmy także, że hazard może uzależniać.

Podsumowując, teoretycznie branie udziału w zakładach sportowych może wiązać się z wysokimi nagrodami za trafne typy. Niemniej jednak jest to ryzykowna forma hazardu, która nie powinna być traktowana inaczej niż dobra zabawa. Zarabianie na zakładach sportowych jest bowiem trudne i udaje się nielicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *