Jak odnaleźć swój cel w życiu i swoje powołanie oraz o tym, dlaczego ci się to nie uda!

Borykasz się z poczuciem braku sensu i masz wrażenie, że zmierzasz donikąd? Ten artykuł jest dla ciebie. Dzięki niemu dowiesz się o kardynalnym błędzie, który uniemożliwia ci żyć pełnią życia.

Borykasz się z poczuciem braku sensu i masz wrażenie, że zmierzasz donikąd? Ten artykuł jest dla ciebie. Dzięki niemu dowiesz się o kardynalnym błędzie, który popełniasz.

Żyjesz swoim czy cudzym życiem?

Na początek warto, abyś zastanowił się nad wyborami, które doprowadziły cię do miejsca, w którym jesteś teraz.  Czy były to twoje świadome decyzje? Większość ludzi argumentuje to co robi słowami: „bo tak trzeba” lub „bo wszyscy tak postępują”. Kierujemy się radami rodziców, przyjaciół, nauczycieli, sąsiadki, księdza i bezmyślnie podążamy za tłumem. Teraz jest czas, abyś skoncentrował się na sobie i swoich potrzebach. Zrób wreszcie coś, czego to TY chcesz! Odrzuć schematy i nie myśl o tym, co robią inni. Masz swoją drogę i swój wyjątkowy cel. 

Przeczytaj koniecznie: Oddychanie metodą Wima Hofa wzmacnia odporność, siłę woli i zmniejsza stres!

To, czego szukasz… szuka ciebie!

Ok… to tyle motywacyjnej gadki. Ale żeby nie było – to powyżej jest jak najbardziej prawdziwe i warto się nad tym pochylić. Teraz jednak zdradzę ci największą zagwozdkę.

Brzmi ona z pozoru absurdalnie… Otóż:

aby odnaleźć to, czego szukasz… przestań! Tylko wtedy to odnajdziesz. 

pixabay.com

Hmm… o co właściwie chodzi?

Pozwól, że wyjaśnię ci to inaczej – gdy poszukujesz, skupiasz się na braku i dokładnie taki obraz oddaje ci rzeczywistość.

Brak – w tym przypadku – brak celu.

Wyluzuj, zapomnij o tym! Koncentruj się na tym co masz obecnie, bądź świadomy w tu i teraz. Pozwól, by cel sam cię odnalazł. Próbuj i popełniaj błędy, ale bez niepotrzebnej spiny. Medytuj. Niczego nie oczekuj. Nie masz teraz celu i… to jest spoko, nie ma w tym nic złego. Zaakceptuj sytuację, po prostu – pogódź się z rzeczywistością. 

Pomyśl przez chwilę o najpiękniejszych chwilach w życiu. Założę się, że były one nieoczekiwane, spontaniczne. Prawda? Same do ciebie przyszły, gdy najmniej się ich spodziewałeś. I właśnie o to w tym wszystkim chodzi.

Przeczytaj też: Stres emocjonalny – 12 sposobów na to, jak sobie z nim poradzić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *